مهدی عباسی

آموزش جامع سی شارپ (بخش اول)

زبان برنامه نویسی سی شارپ توسط شرکت مایکروسافت اختراع شد برای رقابت برای زبان جاوا از زبان برنام هنویسی جاوا را در اختیار مایکروسافت قرار داد تا در سیست معامل خود از آن استفاده کند. جاوا در اصل به هیچ پلت فرم یا سیست معاملی وابسته نبود، ولی مایکروسافت برخی از مفا د قرار داد را زیر پا گذاشت و قابلیت مستقل از سیست معامل بودن جاوا را از آن برداشت. شرکت سان پروند های علیه مایکروسافت درست کرد و مایک روسافت مجبور شد تا زبان شیءگرای جدیدی با کامپایل جدید که به شبیه بود را درست کند. C ++ Cool آندرس هلزبرگ گروهی را برای طراحی زبانی جدید تشکیل داد که در آن زمان نامش 1999در سال بود و همانن د بود با خواص شیءگرایی. مایکروسافت در نظر داشت اسم این زبان را تا آخر C قرار دهد، ولی به دلیل Cool مناسب نبودن برای اهداف تجاری این کار را نکرد. در ارائه و معرفی رسمی چارچو ب . PDC در Net 2000 در سال این زبان به سی شارپ تغییر نام یافت و کتابخانه کلا سها و در ا یا سپی runtime . به سی شارپ منتقل شدند. Net Framework مدیر و سرپرست طراحان در مایکروسافت آندرس هلزبرگ بود که تجربه قبلی او در طراحی و زبا نهای ویژوال سی پلاس پلاس به آسانی در دستورالعملهای ،Turbo Pascal ، دلفی (شهر)،++Borlandبرنامه ساز ی سی شارپ قابل رویت است و به همان خوبی در هست ه CLR.

من قصد دارم در این مقاله آموزشی لینک دانلود فایل متنی، آموزش سی شارپ مقدماتی تا متوسط رو که سعی شده با جزئیات کامل آماده شود را در اختیار شما عزیزان قرار دهم ، امیدوارم که این فایل آموزشی راهی برای شروع موفقیت شما در زمینه برنامه نویسی سی شارپ باشد.

لینک دانلود فایل متنی آموزش سی شارپ

این مجموعه متنی ، براسا س یک دوره آموزشی تصویری تهیه گردیده است و بهتر است همراه آن مورد استفاده قرار بگیرد، برای تهیه دوره آموزشی می توانید به منبع آموزش در سایت آکادمی آنلاین درسمن مراجعه نمایید

لینک دوره آموزشی سی شارپ مقدماتی تا متوسط از سایت آکادمی آنلاین درسمن

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *